niedziela, 18 października 2015

6 months later...

Dokładnie 6 miesięcy temu, 18 kwietnia 2015 spełniły się nasze marzenia. Moje- posiadanie psa ze schroniska i marzenie Roxany- posiadanie kochającej rodziny.
Chciałabym, aby każdy pies, którego los skazał na los schroniskowca, miał taki dom i swoją historię skończył szczęśliwie. Dlatego zachęcam! ADOPTUJ NIE KUPUJ! 
Roxana bardzo się zmieniła. Z przestraszonej i potulnej suni, stała się bardziej pewną siebie i wesołą psiną. 
Nie boi się już nagłych ruchów, krzyków, mężczyzn mijanych na ulicy i po części wystrzałów. Pracowałyśmy nad tym i nadal pracujemy. Choć na początku było bardzo trudno nie poddałyśmy się. 
Ro bardzo szybko się uczy, chce się uczyć. Nie chodzi tylko o sztuczki, komendy czy agi. Tak jak pewnie większość psów wypracowała sobie tzw "zegar". Wie kiedy zbliża się pora jedzenia, czy spaceru.
Te pół roku minęło bardzo szybko i było najlepszym pół roku dotychczas! Były chwile słabości, polały się łzy, nie brakowało chwil zwątpienia, ale to wszystko nic w porównaniu z radością i miłością jaką daje pies. To, że pogryzie buty, poduszki czy książki wynagradza przyjściem wieczorem do łóżka i położeniem pyska na kolanach. 
Chciałabym, przeżyć jeszcze nie jedno takie pół roku i tego nam najbardziej życzę!

Chciałabym to jakoś piękniej ubrać w słowa, ale nie potrafię. Naprawdę wspaniałym uczuciem jest świadomość, że dało się drugiemu stworzeniu szansę na lepsze życie. Każdy, kto ma/miał psa ze schroniska wie o czym mówię. 

Zdjęcie ze schroniska
Zdjęcie z wakacji
POZDRAWIAMY !!!
K&R

5 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego i żebyście przeżyły jeszcze wiele takich 6 miesięcy!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego! :D
  Oby dalej takich postępów, bo pokonanie takich lęków po takich przeżyciach to mega trudna sprawa- gratulację dla suni ! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. podobny psiak do mojego zapraszam do nas http://psiezapiskizycia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam i gratuluję wspaniałej towarzyszki na całe życie <3. Co do nie kupuj, adoptuj... To nie zgodzę się z tym do końca, ale jak najbardziej popieram inicjatywę :)

  Pozdrawiamy,
  http://karelowokolorowo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Roxi jest taka cudowna, wszystkiego najlepszego!
  Z okazji Waszej małej rocznicy życzę Wam wiele, wiele takich różnic, motywacji i wytrwałości do realizowania celów i pokonywania lęków oraz przede wszystkim co najważniejsze zdrowia!

  Pozdrawiam i zostaję na dłużej!
  neronon.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Każdy kolejny komentarz to ogromna motywacja do dalszego pisania!
Komentujcie, a ja zrobię to samo na Waszych blogach ;) Przesyłajcie linki chętnie coś poczytam ;d